Systém RAUTITAN je vysoce odolný i vůči neodbornosti instalatéra. Přesto na vodoinstalaci doporučujeme využít kvalifikované odborníky. Montáž vnitřního vodovodu může při neodborném počínání a chybách způsobit značné škody. Většinou se projevují pomalu a postupně. Proto je lidé někdy podceňují. Svěřte montáž do rukou odborných instalatérů a budete spokojení.

Jsme k vám blízko

Instalace potrubí je jednorázová záležitost. Dejte si na ní záležet a dál už se o rozvody v domě nemusíte zajímat. Kvalitní vodoinstalatéry nemusíte hledat dlouho. Máme k vám blízko kdekoliv v České republice. Využijte naší sítě certifikovaných partnerských instalatérů. Pokud jsou vaše rozvody pitné vody nainstalovány chybně, potrubí poskytují ideální živnou půdu pro bakterie. Dbejte proto na odbornou instalaci.

Montáž rozvodov RAUTITAN

Výměny rozvodů čistě a rychle

Systém RAUTITAN je možné namontovat do rodinných i panelových domů. Nahraďte staré systémy novými při obnově bytových domů. Montáž odstraní:

  • všechny netěsnosti,
  • nedostatečný průtok,
  • hlučnost,
  • ohrožení bezpečnosti způsobené havárií.

Montáž systému se realizuje na základě prohlídky bytového domu. Celá rekonstrukce rozvodů se dá zvládnout bez problémů, čistě a rychle. Instalaci potrubí děláme bez lepení, zápachu a špíny. A to již do dvou dnů.

Myslete na budoucnost

Škody způsobené vodou jsou noční můrou. O to důležitější je, abyste při výběru svého potrubního systému mysleli na budoucnost. Trubkový systém RAUTITAN je navržen tak, aby odolal opotřebování a zajistil konstantní kvalitu po více než 50 let. Pokud vám vodu dodává vodárenská společnost, nesmíte svůj vnitřní vodovod propojovat s dalším zdrojem, například s vodou ze studny. Mohlo by to vést ke znečištění. Vnitřní vodovod musí mít ochranu proti zpětnému průtoku.

Zvolte správnou tloušťku izolace

Při montáži systému je důležité dodržet správnou tloušťku izolace. Proto vždy dbáme na dokonalé izolování vodovodních trubek. Bez toho dochází ke značným tepelným ztrátám, což znamená energetické a finanční plýtvání. Správná montáž zajistí, že teplá voda bude ohřátá energeticky výhodně. Zároveň se zabrání ohřívání studené vody. To se děje hlavně v případě, pokud vedle slabě izolované ohřáté vody umístíte trubku s vodou studenou. Už po krátké době se mírně ohřeje a připraví ideální podmínky pro rozvoj choroboplodných zárodků. Při správné montáži se to nestane. Předizolované trubky s rozměry 16 až 25 mm šetří čas během montáže.

Pozor na dimenzi rozvodu

Při montáži vodovodního systému je nutné udělat si analýzu vhodnosti vodovodních trubek. Při příliš malém průměru trubek není zaručeno, že k baterii dorazí dostatek vody. Poddimenzovaný rozvod bývá zpravidla hlučný. Stejně nevhodný je zbytečně velký průměr trubek, čehož důsledkem je stagnace a zhoršená hygiena. Předimenzování rozvodu teplé vody zároveň zvyšuje tepelné ztráty rozvodu. Proto se o vhodnosti systému poraďte s odborníkem. Univerzální trubka RAUTITAN flex nabízí optimální flexibilitu i při nízkých teplotách. Pokud instalace vyžaduje neohebnou trubku, na řadu se dostává robustní kovoplastová spojovací trubka RAUTITAN stabil. Předizolované trubky podporují ekonomické položení.

Vše pod jednou střechou

Už nemusíte hledat množství řešení a připojení. Kompletní vodovodní systém RAUTITAN zrealizujete s naším sortimentem trubek, tvarovek a příslušenství, včetně rozvaděčů topných vedení na rozvádění a sbírání připojovacích spojů. Ať už jsou přípojky otopných těles na podlaze, na stěně, nebo v soklové liště, RAUTITAN vám vždy nabídne to správné řešení.

Rozvody a spojky RAUTITAN od REHAU

RE.GUARD je 100% ochráncem vašeho domova, poznejte ho blíž!

RE.GUARD je ochráncem vašeho domova, když jste od něj daleko nebo poklidně spíte. Je hovorově jakýmsi detektorem úniků vody. Škody způsobené únikem vody jsou mnohem častější a poměrně vysoké. Nedávný průzkum společnosti AXA v České republice zjistil, že až 52 % dotázaných už někdy muselo řešit škody způsobené únikem vody v domácnosti. RE.GUARD vzniku těchto škod zabraňuje. Jedná se o inovativní systém inteligentního řízení vody, rozpozná prasklé potrubí i ty nejmenší úniky. I díky tomu si ho lidé instalují do stovek domácností.

Zjistěte víc o RE.GUARD