Protože je nejlepší na světě a je v podstatě jedinečný. RE.GUARD je hrdým držitelem ceny Produkt roku 2019 Plus X Award. Je to největší světové ocenění za inovace v oblasti technologií, sportu a životního stylu. RE.GUARD zabodoval vysokou kvalitou, designem, funkcionalitou a jednoduchostí používání. Systém je i vítězem Red Dot Award 2019, prestižního mezinárodního ocenění za design.

RE.GUARD byl vymyšlen a funguje pro všechny, které trápí otázky: co když?, jakmile nejsou doma. Co když jsem neuzavřel plyn? Co když jsem nechala zapnutou žehličku? Co když jsem nezavřel garážovou bránu? Co když děti nevypnuly vodu v koupelně? Jsou to doslova adrenalinové otázky ohrožení vašeho domova a majetku. Na ty „potopové” dává odpověď právě RE.GUARD.

Statistiky nelžou

Otázky a obavy jsou opodstatněné. Únik vody je i v českých domácnostech dlouhodobě nejčastější pojistnou událostí. Až 30 % všech vodovodních pojistných událostí přitom připadá na chybné nebo poškozené rozvody. Pojišťovny u nás ročně musejí za škody způsobené vodou vyplatit v domácnostech miliony korun. Ty nezvratné a nevyčíslitelné škody vám však žádná pojišťovna nezaplatí.

Je vyšší pravděpodobnost, že vytopíte sousedy, než to, že vám vykradou byt. Škody způsobené vodou vznikají v domácnostech dokonce častěji než ty, které způsobí požár nebo chyba elektrické instalace. Co když bydlíte v patrovém rodinném domě a během dovolené vytopíte sami sebe? Toto zřejmě není celkem kryté pojistné riziko. Každý „pojišťovák” ví, že až pojistná událost reálně prověří, jak máte nastavené pojištění.

Co vše vám doma může „rupnout” s výsledkem: potopa? Starší, hlavně kovová vodovodní potrubí ztrácejí věkem své vlastnosti. „Rozežírá” je koroze a ucpává vodní kámen. Hrozbou jsou i kutilové, kteří při vrtání do stěn trefí také potrubí. Když se přidá dlouhodobé působení výkyvů teplot, reálně hrozí to, že potrubí povolí a přestane sloužit.

Chrání před nebezpečím

Riskantní z pohledu působení i odhalení jsou malé úniky kapající vody. Vznikají v potrubí i armaturách. Tyto úniky jsou obvykle dlouhodobě neviditelné, protože jsou skryté ve stavebních konstrukcích. Obvykle se objeví doslova „na povrchu” až ve chvíli, kdy jsou škody v podomítkových vrstvách stěn a stropů rozsáhlé. Třetím okruhem příčin jsou chybné přípojky domácích „vodních” spotřebičů. Netěsnící nebo prasklé přívodní hadice praček a myček jsou poměrně časté. Stejně tak i technické poruchy těchto kuchyňských a koupelnových spotřebičů.

Příčiny tedy mohou být různé, následky a důsledky obvykle vážné. Voda dokáže zničit nejen nábytek a zařízení z háklivých, přírodních materiálů. Nezvratným zničením jsou ohroženy i vaše rodinné papírové dokumenty. Ty jsou vždy důležité i vzácné, některé nezálohované, neobnovitelné. Zničení takových dokumentů je finančně nevyčíslitelné. Důsledky vytopení trpí i stěny, podlahy a stropy, jejich omítky, ale i samotné stavební konstrukce. Vlhkost je doslova živnou půdou pro zdraví škodlivé plísně, které se dokážou objevit už do 24 hodin. Odstraňování plísní, vysušování nebo sanace vlhkých zdí jsou náročné na čas, finance a v důsledku stresových faktorů i na vaše zdraví.

Bez starostí

Už je nebudete mít, pokud vaši vodu doma bude řídit RE.GUARD. Inteligentní systém ovládání vody nekompromisně snižuje důsledky a následky poškození domácnosti vodou. Dokáže to tak, že udržuje váš přívod vody pod kontrolou, a když je zle, umí inteligentně a samostatně problém vyřešit. Další dobrá zpráva eliminující ty špatné zprávy o a po potopách: máte-li doma odborně nainstalovaný inteligentní systém kontroly vody, mělo by se to zrcadlit i v pojištění vaší domácnosti. Zeptejte se ve vaší pojišťovně a uvidíte. Kromě toho, že vám jako zodpovědnému klientovi nastaví pojištění výhodněji, vás určitě i pochválí.