Pokud stavíte – a dnes už minimálně energeticky úsporný, a když ne rovnou inteligentní, tak alespoň smart dům – myslete i na vaši vodu. Nejen na to, aby byla čistá, přivedená a odvedená nejmodernějšími technickými i ekologickými způsoby. Myslete i na kontrolu vaší vody, přesněji na kontrolu průtoku vaší vody a její možné úniky.

Protože i ten nejlepší a nejmodernější vodovodní systém v domácnosti může mít své skryté mouchy. Zvlášť když na něj kromě vodovodních baterií připojíte i jiná domácí zařízení využívající vodu – pračku, myčku nebo kávovar. Když je cokoliv připojeno na vodovodní trubky, může to téct. Když je v čemkoliv voda, může to prasknout, přetéct nebo vytéct.

Představte si, že…

… vodu v domácnosti dokážete mít pod kontrolou. Ne ovšem tak, že ručně utáhnete kapající kohoutky, utěsníte to, co netěsní, nebo vypnete vodu, aby nepřetekla – ale na dálku, a to i když nejste doma. Systém RE.GUARD za vás doma bude bdít dokonce i tehdy, když vypadne elektřina. Dokáže monitorovat rizika vaší domácí vodovodní sítě. Když zaznamená problém, udělá opatření, a když je potřeba, přívod vody zastaví.

No a představte si, že systém není vymyšlený jen pro novostavby. Je technicky připojitelný k jakékoliv domácí instalaci vody. Pomocí závitového šroubového spoje lze systém zařízení vody RE.GUARD „napasovat” na všechny používané potrubní systémy. Adaptibilnost montáže předurčuje systém k využití v novostavbách, u rekonstrukcí nebo jako dodatečné vybavení domácnosti.

RE.GUARD v kritických místech

RE.GUARD bude chránit vaši vodu i tehdy, když vodovodní instalaci v rámci rekonstrukce vyměníte. Pro jistotu. Bude ji ale chránit také zvlášť v případě, kdy v rekonstruovaném bytě nebo domě ponecháte původní instalaci. I s kritickými a zranitelnými místy, která mohou být viditelná nebo skrytá.

Klíčová skrytá slabá místa jsou stará potrubí ve stěnách, která věkem dosluhují. Obvykle jsou z kovu, který podléhá korozi. Z vnitřku trubky ucpává vodní kámen. Výsledkem je prasknutí potrubí nebo malé úniky vody po kapkách. Systém RE.GUARD tyto úniky umí zaznamenat, monitorovat, vyhodnotit a v hraničních situacích může zastavit přívod vody.

Dalšími možnými kritickými „místy úniku” jsou ukončení a místa připojení armatur. Kapající kohoutky, netěsnící baterie a sifony, připojení pračky, myčky nádobí, ale i umyvadla, vany a splachovače mohou vytékat.

detektor unikov vody re.guard

Jak RE.GUARD pracuje?

Je potřeba si uvědomit, že RE.GUARD nedokáže řešit příčiny problému. Zabrání ale možným důsledkům, pokud problém detekuje. Proto je doporučené a žádoucí u projektu rekonstrukce počítat i s výměnou vodovodní instalace. Inteligentní systém řízení vody dokáže eliminovat úniky vody na jakémkoliv technickém řešení vodovodních potrubí. Pokud však jednou staré potrubí praskne, bude nutné ho vyměnit.

Proto je třeba zvážit preventivní výměnu potrubí během rekonstrukce, kdy už máte byt nebo dům „rozbitý”. Je to logičtější, jednodušší a levnější, než opět vše rozbíjet a měnit instalaci vody po rekonstrukci, když už máte všechno hotové, renovované a starší potrubí prostě „rupne”. Obecně platí, že starší potrubí a ostatní komponenty vodoinstalace jsou doslova časovanou bombou. Sice jen vodní, ale i tak s ničivými následky.
Systém řízení a kontroly vody RE.GUARD je vhodný do rodinných domů, ale i bytů s přívodem studené vody a samostatným ohřevem teplé vody. Není však dimenzován pro větší, vícegenerační domy. Výhodou je schopnost systému odhalit i úplně minimální úniky. Inteligentní software a přesná měřící technika pracují v pravidelných měřících cyklech. Neuniknou jim kapající baterie, potrubí a splachovače s malými, ale dlouhodobými úniky.