Filtr na vodu RE.FINE

Je vyroben experty na pitnou vodu společnosti REHAU, odstraňuje už ty nejmenší cizí částice nacházející se v pitné vodě, a tak spolehlivě zajišťuje její čistotu. Současně s tím chrání kompletní instalaci pitné vody.

Proč je důležité instalovat kvalitní vodní filtry při vstupu pitné vody do budovy? Filtrace odstraní z pitné vody i nejmenší cizorodé částice a zajistí spolehlivou čistotu požadovanou pro lidskou spotřebu na pití nebo umývání. Kdo z nás by chtěl pít znečištěnou vodu s obsahem pevných nečistot, písku, rzi nebo biofilmu?

Současně však RE.FINE ochrání celou instalaci pitné vody vůči inkrustaci a zanášení nečistotami. Toto je důležité nejen pro baterie a uzávěry vody, ale hlavně pro starší rozvody vody, především v kovovém provedení. Drobné nečistoty, jako například písek, rez apod., jsou po usazení na stěně trubek zárodkem korozních jevů a budoucích poruch a prasklin. Podobnou ochranu poskytnou pro zásobníky a ohřívače vody, kterým výrazně prodlouží životnost. Stejně to platí o citlivých zařízeních, jakými jsou myčky nádobí, pračky nebo kávovary.

Klíč k čistej vode

Pitná voda je naše nejdůležitější potravina. Její nezávadnost je předpokladem pro zdraví a pocit životní pohody. Věděli jste například, že vypití 2 sklenic vody (cca půl litru) pokojové teploty zvyšuje metabolismus člověka o 30 %? Zvýšení následuje asi deset minut po vypití vody a dosahuje vrcholu do 30 až 40 minut. Účinek je ještě větší ráno. V době rostoucího povědomí o svém zdraví objevuje stále větší část obyvatelstva význam hygienicky nezávadné pitné vody pro vlastní tělesnou a duševní pohodu. Není tedy divu, že na její kvalitu jsou kladeny stále přísnější požadavky, které jsou dokonce náročnější než u balené vody dostupné v supermarketu. Myslete na budoucnost!

Výhody RE.FINE ve zkratce

  • Filtrace plavajících a drobných částic jako písek, rez aj.
  • Optimální hygiena
  • Vyšší životnost bojlerů, armatur a potrubí
  • Zabraňuje tvorbě usazenin, poškození potrubí a korozi
  • Lehce přizpůsobitelná přípojka
  • Rychlá a jednoduchá montáž
  • Dokonalý komfort během údržby
  • Ergonomický a kompaktní

Přehled řešení RE.FINE, poznejte je!

RE.FINE Select

filter vody RE.FINE Select

RE.FINE Pure

filter vody RE.FINE Pure

RE.FINE Pro / Pro R

Filter vody RE.FINE Pro / Pro R

Základní provedení RE.FINE Select je robustním a hospodárným řešením. Obsahuje jemný filtr s manometrem a stupněm filtrace 89 μ a je k dispozici s připojením 1/2“, 3/4“, 1“ ¾ .

Obsahuje poloautomatický jemný filtr s funkcí samočištění. Proplach a čištění filtru štětinami z vnější strany zvládne uživatel bleskurychle, protože probíhá v jednom kroku. Filtr umožňuje velmi vysoký průtok, přičemž je poměrně kompaktní. Praktické je mechanické zobrazení intervalu pravidelného čištění. K dispozici je s připojením ¾ “, 1“ a 1“ ¼.

Představuje špičkové řešení pro filtraci na vstupu pitné vody do budovy. Filtr je poloautomatický, ale s mimořádně efektivním zpětným proplachem. Zpětný proplach znamená, že proudění vody se během něj otočí, čímž se sítko filtru výborně očistí samotným prouděním vody. Navíc jsou tu opět štětiny z vnější strany, které ho mechanicky ještě dokonaleji zbaví nečistot.

Uživatel to zvládne jednoduše a bleskurychle, protože zpětný proplach a mechanické čištění probíhá v jednom kroku otočením hlavice v horní části filtru. K dispozici je s připojením ¾ “, 1“ a 1“ ¼. Varianta Pro R obsahuje navíc i integrovaný redukční ventil na ochranu baterií i ostatních zařízení zejména před příliš vysokým a kolísavým tlakem vody ze sítě.

Napište nám